Pralesní meditace v pohybu – byla jsem u toho, když se narodila. A vy můžete také!

„Tančím až ze mě leje. Každým spontánním pohybem, každým krokem, každou kapkou potu se uvolňuji. Cítím, jak mé tělo tepe světlem. Cítím klid a přitom pohyb. Směřuji k jemnosti. Najednou vnímám sebe, jako bych se proměnila do bílého květu esence Indaiá. Mé ruce se zvedají a vytvářejí kalich květu a pomalu se otáčí za světlem Slunce. Stávám se nevinností a čistotou. A v tomto klidu mě zaplaví ohromující překvapení: Esence můžeme vyjádřit pohybem!“

Po návratu do Prahy mě čekalo setkání se Sandrou Epstein a její semináře. Byla jsem nadšená jako malé dítě a těšila jsem se, až jí ukážu, co mé tělo projevilo při taneční meditaci.

Ale ani jsem to nestačila doříct a Sandra s radostí vyskočila ze židle a říká mi: „Už jsou tady několik měsíců. Ty pohyby esencí jako afirmace pro tělo. Čekala jsem na okamžik, kdy je projevíme a uzemníme. Uděláme to hned!“

Fascinovalo mě, jak začala cvičit Bromelia 1 – otevírání se a po ní Thini-á – lehkost, pak se její tělo proměnilo v Oribá a projevovalo úctu ke schopnostem. A pak ukázala nevinnost Indaiá…. Slzy se mi draly do očí. Rozpomenula jsem si na ten moment, kdy jsem na tanečním sále jen před pár dny tento cvik tančila.

Sandra mi během pár minut ukázala všechny esence, které tehdy (r.2006) byly na světě. Ukázala mi tu sestavu jen jednou. Dělala jsem si během toho poznámky, abych nic nezapomněla. Ale ono se stalo něco velmi zvláštního. Bezprostředně po ní jsem ji byla schopna zacvičit i já. Jako bych ji cvičila odjakživa a přitom poprvé.

A pak jsme ji sdílely se světem…

s lidmi, kteří pralesní esence milují a rozpoznali v nich moudré učitele. Pohyby jsou dané, ale při jejich provedení jste svobodní. Projevujete je tak, jak se cítíte v tu chvíli. Opakujete cvik, ale nemusíte být ve stresu, pokud máte ruce o pár stupňů jinak nebo dokonce některou esenci přeskočíte. Je to živý proces, který může ukázat i na to, kde je na duši bolest či blok. Tedy žádná „spartakiáda“ a mechanické pohyby! Je to vědomý plynulý pohyb a jde o to JAK SE CÍTÍTE.

Zacvičit si můžete jen jeden pohyb stále dokola, nebo jen 4 nebo všechny. Ta variabilita a možnosti cvičení je veliká a základem je, že učíte své tělo BÝT tou esencí. BÝT tou kvalitou: být lehkostí – být vitalitou – být láskou – být odvahou…….

A tady si zatančete s novými

Od r. 2006 se naše řada esencí rozrostla. Už dlouho mě lákalo vplout do tvořivé vlny se Sandrou znovu a poznat pohyb i těch čtyř posledních esencí: Cajá (akčnost), Noronha (regenerace), Deli (empatie) a Field (pole). A v květnu 2019 se nám to poštěstilo. A protože dnes máme moderní mobilní techniku, můžete být součástí zrodu i vy. 

Připravuji pro vás podrobného průvodce

Pokud vás pohyby chytly za srdce a přejete si je naučit a díky tomu naučit se číst i v sobě a své duši, můžete v online kurzu Meditace v pohybu, kterým vás provede Sandra, esence a já. Vstup bude na prvních 14 dní zdarma. Vstoupit můžete tady.

„Mým posláním je inspirovat lidi k tomu, aby se dokázali osvobodit ze zajetí zatuhlých starých přesvědčení, vypnuli svého „autopilota“ a otevřeli se prožívání tvořivého života.“ Více o mně si přečtete tady. Od r. 2001 spolupracuji se Sandrou Epstein (Brazílie), autorkou systému emočního fitness Araretama a pralesních esencí a sdílím toto učení u nás.