Kundalini - komunikace

Jakým způsobem projevujete svůj soucit k přírodě a lidem?

Jsem esencí komunikace a dám do rovnováhy vaše cítění a jednání.

Co se spolu budeme učit?

Vnitřní žena je ta část projevení se, která je citlivá, vnímavá. Vnitřní muž je ta část, která je v projevu rozhodná, akční. Budu vás učit uvolnit své bolesti na duši, které způsobují, že vaše vnitřní žena a muž nejsou v rovnováze.

Když je silnější ta mužská energie, komunikujete spíše direktivně až agresivně. Pokud je silnější ženská energie, můžete v komunikaci používat více své emoce až vydírání svými emocemi. Budu vás učit, abyste komunikovali v rovnováze - tzn. byli vnímaví a empatičtí a jednali jasně a citlivě.

Sandra Epstein vypráví o Kundalini

Video je nahráno v portugalštině a české titulky nám v Brazílii zapomněli nahrát. Text jsem pro vás přeložila a vkládám ho úplně dolů na konec stránky. Můžete si také pustit anglické titulky.

pohyb Kundalini

 

"Jsem vyrovnaná a empatická."
"Jsem vyrovnaný a empatický."

Přínosy a symptomy

Přínosy:

láskyplná a "správná" komunikace (na správném místě, se správnými lidmi říct ta správná slova), empatie, posílení vnitřní ženy nebo muže (podle toho, co zrovna potřebujete)

Symptomy:

příliš plaší nebo příliš impulzivní (není v rovnováze cítění a jednání), potíže v komunikaci, zábrany v sexualitě, ztráta víry ve vnitřní světlo

Pracovní list

Pokud jste hloubaví a přejete si čas se mnou využít na maximum, stáhněte si tento pracovní list. Připravila jsem vám otázky a cvičení, které vám pomohou stát se esencí integrity.

Jak se k vám mohu dostat?

Koncentrovaná originální esence - 15 ml: Kč 579

Jemnější namíchaná esence - 20 ml: Kč 160

+ poštovné 80 Kč (nebo dle váhy zásilky)

Napište si o ni na email Lenky:

esence@araretama.cz

(uveďte jakou si přejete a kam ji má poslat)

o způsobu doručení se dočtete kliknutím TADY

Obraz na archivním papíře, stálost barev 100 let:
vel. A4 - 550 Kč
vel. A3 - 1000 Kč
+ poštovné dle rozměru zásilky

Český překlad videa:

Kundalini je bromélie. Uvidíte-li ji v přírodě, bude vypadat jako páteř a také jako stojící had. Je to bromélie, která velmi dlouho umírá, než se z pupenu stane vertikální květinou, trvá to jeden rok – a pak, po dvou letech květu to zabere 1 rok, než sklopí svou špičku dolů a další rok, 1 další, 1 další, tedy 3 až 4 roky probíhá proces umírání a to znamená, že je extrémně statečná v boji o život. K tomu, aby se sklonila, přivedla sebe k tomuto procesu přechodu. Je to opačné.

Ta síla života, kterou přináší je také reprezentována naší páteří. Naše páteř je součástí kostry, kterou potřebujeme mít pro naši cestu. Esence reprezentuje v našem systému emoční kostru čili celou emoční strukturu, která, je-li v rovnováze, přináší vnitřní sjednocení našich těžkostí. Když pracujeme s Kundalini, vstupujeme do sjednocení a rovnováhy mezi akcí a vnímavostí.

Podělím se s Vámi o velmi milý příběh. Když jsem potkala tuto květinu poprvé - tuto bromélii - a je velmi důležité si uvědomit, že bromélie nejsou paraziti. Mají zcela zásadní význam v době sucha, protože jsou zásobárnami vody pro zvířata. Na počátku roku 2000, millennia, jsem začala pečovat o místní obyvatele ve městě Cunha a je velmi zajímavé, že lidé s velmi složitou fyziologií psychiky a prostí lidé, kteří jsou velmi propojeni s rytmy přírody, mají velmi podobné psycho-somatické problémy v oblasti somatizování.

A tak všichni tito lidé z hor nemají problém s depresemi ale mají bolesti nohou a zad, a protože jsem velmi empatická, když jsem pečovala o místní obyvatele se svou malou taškou které říkám “Araretama Institut”, začala jsem se cítit během dne plná bolesti z každého příběhu, který jsem slyšela a na konci dne jsem byla taškou bolesti. Vstala jsem a řekla “Nemohu jít domů. Potřebuji se projít v přírodě, abych se zbavila tíhy a recyklovala všechny tyto příběhy do země."

Nemohu vzít domů celou tašku bolesti, jsme odpovědní za způsob, jakým vstupujeme domů, ve vztahu k ostatním. Proto jsem se rozhodla projít se po pastvinách a šla jsem na místo nazývané Země Víl, která je krásnou krajinou, kde se vždy odehrávají speciální události a ve svém srdci jsem nesla mnoho smutku, pamatovala jsem si každý z příběhů - například o malém chlapci, který se bál přijít domů, protože jeho otec pil a bil ho - a tak jsem si lehla na zem a se srdcem plným bolesti, jsem začala nepřetržitě plakat, slzy mi stékaly po tváři, plakala jsem a uvolňovala všechen ten smutek.

Byla jsem přitisknutá k zemi a všimla jsem si, jak z dáli ke mně přichází kůň z další pastviny přicházel směrem ke mně a najednou stál u mne zhluboka se mi zadíval do očí přešel k mým rukám, které byly rozevřené já jsem vůbec nereagovala, pouze jsem plakala. Kůň pak začal nosem hladit mou dlaň, dokud jsem nepřestala plakat. Znovu se podíval zhluboka do mých očí, aby se ujistil, že jsem přestala plakat, a že je celý smutek pryč, pak se otočil a odešel a já se cítila tímto koněm zcela požehnána, tímto sjednocujícím procesem, který se mnou měl.

V té chvíli jsem vstala s pocitem, že jsem prožila zázrak po tomto velice krásném a hlubokém sjednocení, a když jsem se vracela domů, poprvé mi cestu zkřížila tato bromélie, pravděpodobně jsem ji dříve viděla mnohokrát, ale když rostlina ukáže své pravé já, jako inteligentní portál přírody, je to jiné, než když se jen tak procházím v pralese a vidím krásnou květinu, a tak v tom okamžiku, kdy byla přítomna sama o sobě mě naučila, jak otevřít všechny body páteře, abych vybila všechen přebytečný obsah, který tam byl.

Kundalini je esence, která pracuje s tímto sjednocením, které umožňuje – a není to tak, že nyní si vezmu jednu kapku a jako kouzlem najednou budeme všichni ve sjednocení s planetou - bez pochyby ten potenciál tu je, ale častokrát to prochází vnitřním labyrintem, který potřebuje být pročištěn a musí být pochopeny jeho obsahy, které se vynoří, my je proměníme vyčistíme je a pak teprve nastane proces sjednocení.