Jak meditaci praktikovat

jak tanečně meditovat s esencemi

JAK ČASTO MEDITOVAT:

Můžete každý den, můžete 1x týdně. Je to jen na vás. Doporučuji vyhradit si pravidelný čas. 

KDY MEDITOVAT:

Kdykoli během dne. Večer opatrně - raději ne bezprostředně před spaním. Máme zkušenost, že pak lidé nemohou usnout, protože jsou plní vitality a chuti tvořit.

TOLIK CVIKŮ! KDO SI TO MÁ PAMATOVAT:

Nestažte se hned vše zvládnout. Zvolte si, že se naučíte každý den 1 nový cvik. Den po dni můžete pomalu pohyby spojovat, až na konci zjistíte, že už to umíte. Pokud je to i tak na vás rychlé, zvolte své tempo.

Můžete meditovat i kratší sestavy podle jednotlivých oblastí. Např. 4 pohyby na téma "Kdo jsem", 5 pohybů na téma Životní síla... atd.

Až budete umět celou sestavu, doporučujeme cvičit ji alespoň 1x týdně a to 4x po sobě. Jedno kolo trvá asi 8 minut a 4 kola 32 minut. 

MEDITUJTE NA RŮZNÝCH MÍSTECH:

venku - na louce, u řeky, u lesa, na pláži - prostě kdekoli se budete cítit bezpečně a dovolíte si odevzdat se pohybu. Venku posílíte spojení s přírodou a budete vnímat její podporu a sílu.

doma - nepotřebujete velký prostor, plně stačí takový: postavte se a roztáhněte ruce (jako Sandra na fotce vlevo) a otočte se kolem dokola. Pokud do ničeho nevrazíte, tak máte dost místa na cvičení a můžete začít.

doma s promítáním energetických obrazů: pokud máte doma dataprojektor, tak si k němu připojte notebook a promítejte obrázky esencí, které máme na webu. Energie rostlin prosytí prostor, kde budete cvičit.

JAK PŘI MEDITACI DÝCHAT:

Zpočátku se může zdát náročně, sledovat dech, vnímat smysl pohybu a pamatovat si jak se cvičí. A tak vám to ulehčím. Nemusíte hned dech sledovat. Prostě automaticky dýchejte.

Postupně, až se vám pohyby dostanou "do krve", tak vás tělo vezme na pouť vnímání dechu. Zjistíte, že dýcháte klidně a hlouběji.

Já sama pozornost dechu věnuji zejména tehdy, když se cítím pod velkým tlakem nebo se probudí strach. To už vím, že potřebuji zpomalit a véééélmi pomalu cvičím a představuji si při tom, jak se každá má buňka nasytí láskou a jak se při výdechu uvolňuji.

CO KDYŽ NĚJAKÝ POHYB ZAPOMENU:

Stává se to. A také to, že některý pohyb uděláte děláte 2x nebo 3x po sobě, než vás to pustí dál. Prosím nelekejte se, že jste něco udělali špatně. I tak je to v pořádku.

Tato meditace je živý proces. Pokud na některý pohyb esence zapomenete nebo ho budete cvičit několikrát, můžete to vnímat jako vzkaz vašeho těla: "Tomu tématu věnuj pozornost." Ta pozornost nemusí vždy znamenat, že něco špatně a je zapotřebí to odblokovat. Může to být i připomenutí, že prostě ten den tuto kvalitu potřebujete aktivně projevovat ve svém chování. Čím častěji budete cvičit, tím v těchto znameních budete lépe číst.