Odevzdávám se plynutí života.

Esence Thini-á - lehkost

Afirmace: můžete na ni myslet nebo si ji přeříkávat při cvičení. Na videu je v angličtině a její překlad je nahoře zlatým písmem 🙂

Postoj těla: je důležité cítit se nohama na zemi, protože horní část těla bude absolutně odevzdaná a vzdušná. Pokud byste byli na špičkách nebo prostě mysleli na něco jiného, neudržíte rovnováhu a mohli byste lehce přepadnout. Je to pak, jako by vaše tělo žilo vibrací "Je mi všechno jedno." Pohybem kopírujete tvar i pohyb vzdušné bromélie. Jsou jako vlasy ve větru.

Na videu, které Sandra natočila na pláži (je v části "Jak meditaci praktikovat) můžete vidět, že specificky prohýbá u tohoto cviku nohy (cvičí v kalhotách a je vidět i z boku). Můžete si to zkusit i tak, jak to dělá ale nemusíte se tím řídit a mějte své nohy pokrčené tak, jak vám to zatím dovolí vaše tělo. Ono se to může časem proměňovat a třeba po pár týdnech zjistíte, že se vám tak nohy prohýbají přirozeně. Je zajímavé i sledovat, zda vás to prohýbání kolen bolí a jaké myšlenky o vás samých vás při tom napadnou. To jsou vzorce, které Thini-á pustí po větru. Připomínám, že není nutné je analyzovat, ale pouštět po větru při cvičení.

Dech: při ohýbání těla do pravého úhlu je dobré vydechnout - dá vám to pocit odlehčení a také se uzemníte. Při pohybu rukou dopředu a dozadu nádech a výdech. Zkuste si představit, že při každém výdechu z vás padají otěže (strachu především).

Upozornění: pro dech platí to, co vám píšu v části Jak meditaci praktikovat - nemusíte ho sledovat, pokud s meditací začínáte. Věnujte mu pozornost, a tomu, jak vaše tělo ožívá, až budete mít cvik v krvi a začnete se nořit do hlubin. Dech vám v tom pomůže.

Jak vám pomůže tento cvik: tímto cvikem učíme tělo fyzické i emoční, aby bylo "uvolněné" a nespoutané skrytými obavami. Při cvičení si představujte, že JSTE tou rostlinou, která věje ve větru. Splynete s ní a její esence vám pomůže cítit svou "Hvězdu" neboli "Duši". Někdy jsme spoutaní strachy našich předků. Tak tato rostlina a esence je uvolňuje. Zacvičte si ho kdykoli jste před náročným úkolem, zkouškou, dnem.... Díky tomu budete cítit, co skutečně chcete udělat vy a ne vaše strachy.

Více o esenci najdete také tady: THINI-Á